Onderwerp: Extra zorgplaatsen voor TBS-ers
N.a.v. artikel en reacties op http://www.heiloo-online.nl/nieuws/index.php?id=3047
Wat voor patiënten zitten of komen er eigenlijk, en hoe gevaarlijk zijn ze eventueel?

Je bent niet ingelogd. Als je mee wilt doen, moet je inloggen of registreren.
Log eerst in inloggen or registreren om te reageren
N.a.v. artikel en reacties op http://www.heiloo-online.nl/nieuws/index.php?id=3047
Wat voor patiënten zitten of komen er eigenlijk, en hoe gevaarlijk zijn ze eventueel?
N.a.v. artikel en reacties op http://www.heiloo-online.nl/nieuws/index.php?id=3047
Wat voor patiënten zitten of komen er eigenlijk, en hoe gevaarlijk zijn ze eventueel?
ja ook ik maak me zorgen...maar wat is gevaarlijk ???? je vader/vriend/buurman/zus/vrouw/vriendin etc. kan wel gevaarlijker zijn dan deze patienten want als het goed is worden ze rustig gehouden door medicijnen en/ of zitten in een gesloten afdeling..als die er nog is????
Ik snap ook wel dat niemand er op zit te wachten.. ik ook niet ...maar volgens mij zit er NIEMAND om te springen.....wij hebben nu
eenmaal zo'n gebouw staan die er op gericht is...en we
moeten toch een beetje voor elkaar zorgen, wie weet wat er met deze mensen is gebeurt voor dat ze patient werden..ook zij hebben familie etc.
En wie weet is er wel een andere dorp of stad die ze kan herbergen maar ook daar gaan de inwoners klagen
Dat ben ik met je eens en klagen is niet mijn doel, maar ik mis wel openheid en transparantie. Op de website www.ggz-nhn.nl is niks te vinden over deze nieuwe uitbreiding, welke patiënten er komen en wanneer, risico's en maatregelen, enzovoort. Er wordt gemeld dat de Karavaan langskomt en dat ze een nieuwe huisstijl hebben, dat dan weer wel. Wordt er bewust informatie achter gehouden?
Misschien was ik te vroeg, er staat nu meer info op de website van de GGZ-NHN:
GGZ Noord-Holland-Noord krijgt uitbreiding forensische behandeling toegewezen
GGZ Noord-Holland-Noord, instelling voor geestelijke gezondheidszorg, krijgt door de Dienst Justitiële Inrichtingen uitbreiding van forensische behandelplekken toegewezen. Van een groot aantal instellingen die een offerte hebben uitgebracht in een aanbestedingstraject is de uiteindelijke keuze mede op GGZ Noord-Holland-Noord gevallen.
De behandelplekken die GGZ Noord-Holland-Noord krijgt toegewezen zijn 48 klinische plaatsen en 10 beschermde woonvormplaatsen op het terrein in Heiloo. Voor de klinische plaatsen zal GGZ NHN het gehele traject van opname tot begeleiding bij uitstroom verzorgen. De patiënten worden deels gehuisvest in bestaande gebouwen en deels (vanaf medio 2009) in een nieuw gebouwde kliniek met 36 plaatsen. Het gaat om uitbreiding van reeds bestaand behandelaanbod van GGZ Noord-Holland-Noord, waarmee de instelling al jaren ervaring heeft opgedaan.
GGZ Noord-Holland-Noord bouwt momenteel een nieuwe forensische afdeling op het terrein. Deze wordt naar verwachting medio 2009 in gebruik genomen. Op het terrein komen met deze nieuwbouw drie gebouwen beschikbaar voor de huisvesting van patiënten uit het forensische circuit. Alle gebouwen voldoen aan de eisen die Justitie stelt.
Zeventig tot tachtig procent van de mensen in detentie heeft psychische/psychiatrische problemen, waarvan twaalf procent zeer ernstig. Veel mensen worden niet behandeld. GGZ Noord-Holland-Noord ziet het als haar taak en maatschappelijke verantwoordelijkheid deze groep psychiatrische patiënten goede behandeling te bieden. Bovendien zijn er goede contacten met Justitie en ketenpartners. Samen met onder andere verslavingszorg, GGD, reclassering en justitie zit GGZ Noord-Holland-Holland in een forensisch netwerk.
De gunning door Justitie betekent dat GGZ Noord-Holland-Noord honderd extra medewerkers zal gaan aantrekken. Met name het aantal psychiatrisch verpleegkundigen binnen de forensische psychiatrie neemt toe. Dit komt ten goede aan de werkgelegenheid in Noord-Kennemerland en de Kop van Noord-Holland.
Bron: GGZ-NHN, 04-08-2008
De openheid schiet lekker op. Hier nog een artikel dat ik doorgestuurd kreeg van de GGZ:
De Forensische Psychiatrie
“De samenleving is onze klant, en die klant vraagt om meer veiligheid.”, vertelt Dini Hoenink, manager van de forensisch psychiatrische afdeling. De forensische psychiatrie zit de laatste jaren enorm in de lift. Hoe komt dat en wat is er allemaal gaande?
“Als je door een willekeurige vreemde op je kop geslagen wordt, is dat vooral voor jou heel vervelend. Als je door een TBS-er belaagd wordt is het voorpaginanieuws”, vervolgt Dini. “Cijfers hebben uitgewezen dat er minder onttrekkingen van TBS-ers zijn dan ooit, maar als je de media mag geloven is het tegenwoordig levensgevaarlijk op straat. Wij zijn onverdraagzamer geworden.”
Onderbehandeld
Juist dat onverdraagzame van de Nederlandse samenleving is precies de reden dat er groot wordt ingezet op de behandeling en begeleiding van mensen die op basis van hun psychiatrische stoornis een delict hebben begaan. Dini: “Daarbij komt dat er nog veel mensen onderbehandeld worden. Zeventig tot tachtig procent van de gevangenen heeft psychische/psychiatrische problemen, waarvan twaalf procent zeer ernstig. Van de mensen die vrijkomen recidiveert zestig procent binnen vier jaar.”
Splinternieuw pand
Een uitbreiding van 24 naar 40 bedden staat voor dit jaar gepland. Maar omdat het huidige gebouw al jaren niet meer voldoet aan de eisen voor een FPA, wordt er nieuw gebouwd. Aan de Noordkant van het terrein in Heiloo verrijst een splinternieuw pand dat goede behandeling en uitbreiding mogelijk maakt. De oplevering staat gepland voor de zomer van 2009. In het nieuwe gebouw hebben we straks 36 gesloten bedden. Daarnaast houden we 16 open bedden, die we deels vullen als onderaannemer van tbs-klinieken. Mensen die toe zijn aan oefenen met onbegeleid verlof worden bij ons geplaatst om verder te resocialiseren. De poliklinische behandeling gaan we voor een deel decentraliseren naar Den Helder ( in samenwerking met de Doggershoek en het Veiligheidshuis) en Hoorn ( in samenwerking met de GGZ West Friesland).”
Binnen de forensische psychiatrie wordt veel samengewerkt met ketenpartners. Dini: “We hebben een sociaal psychiatrisch verpleegkundige die in de gevangenissen komt om mensen naar zorg toe te leiden. Samen met de verslavingszorg, GGD, reclassering, MEE, de lichtverstandelijk gehandicaptenzorg en justitie zitten we in een forensisch netwerk. Daaruit vloeit de stuurgroep huiselijk geweld en veelplegers voort. We wisselen personeel uit met de TBS-klinieken.”
Lastig volk
De behandeling die patiënten van de FPA krijgen verschilt niet van die van andere ggz-patiënten. Dini: “Wel hebben wij te maken met knap lastig volk, veel mensen met psychotische klachten die constant met de politie in aanraking komen. Die behandelen we volgens de richtlijnen. Wat we extra bieden zijn: observaties over de mate van ontoerekeningsvatbaarheid, risicotaxaties, dadergroepen van gewelds- en zedendelicten, aggressieregulatie, een kinderpornodownloadersgroep en behandeling van huiselijk geweld. Mensen die behandeld kunnen worden bij het onderdeel kortdurende psychiatrie komen daar terecht. We bieden alleen iets speciaals als dat echt nodig is.”
Beveiliging en zorg
Hoe komen mensen bij de forensische psychiatrie terecht? Dini: “Mensen die poliklinische behandeling krijgen, komen hier via de huisarts, jeugdzorg, de kortdurende psychiatrie en de reclassering. De klinische patiënten worden allemaal geplaatst door het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie. Zij stellen ook de indicatie. We krijgen mensen vanuit het hele land. Er wordt gekeken naar de regio van herkomst. Binnen de kliniek is er een grote differentiatie in beveiliging en zorg. In het begin van de behandeling staat de beveiliging, stabilisatie en de diagnostiek voorop. Daarna volgt de behandeling en de resocialisatie. Elke stap die we met iemand maken wordt begeleid door een risicotaxatie. Uiteindelijk kan het merendeel van de mensenin een beschermde woonvorm en soms zelfs zelfstandig wonen. Dat is vergelijkbaar met de langdurende psychiatrie.”
Wie worden er op de FPA behandeld?
De forensisch psychiatrische afdeling behandelt mensen die op basis van hun psychiatrische stoornis een delict hebben begaan en daarvoor verminderd of geheel ontoerekeningsvatbaar zijn beoordeeld. In de kliniek worden uitsluitend mensen behandeld met een strafrechterlijke titel. Op de polikliniek is dat ongeveer half om half. Daar komen ook mensen die vrijwillig behandeling krijgen. Het verschil tussen TBS en de forensische psychiatrie is de mate van beveiliging. Een TBS kliniek heeft de zwaarste beveiliging.. Binnen de ggz is er een onderscheid tussen forensisch psychiatrische klinieken en afdelingen, waarbij de eerste ook weer zwaarder beveiligd zijn. Er zijn in Nederland negen forensische psychiatrische afdelingen en drie forensische psychiatrische klinieken.
Bron: webredactie GGZ-NHN
Mijn kinderen fietsen altijd naar de gymzaal op het terrein van de GGZ. Met de uitbreiding van de TBS'ers is misschien raadzaam om na te gaan of dat nog wel verantwoord is.
Nou lekker is dat. Ik begrijp dat die mensen ook ergens heen moeten. Iemand die door een nare gebeurtenis hulp nodig heeft, begrijpelijk etc. Depressief etc. Maar iemand die ANDEREN in gevaar brengt en/of gewoon gevaarlijk is, wat heeft die te zoeken in de normale wereld? Dan bepaalt zo'n sok dat de kans vrij klein is...Maar die is altijd nog vele malen groter tov een 'normale' burger.
Mogen die mensen vrij naar buiten in het weekend? Lekker is dat een test v/e patient. Kan ie normaal doen of vergrijpt ie zich weer.....
Zelf woon ik er niet tegenover. Maar die nieuwbouw daar,,,Vind het maar niks.,.,
Ik vind het ook maar niks. Tuurlijk moeten die mensen ook ergens terecht. Maar als je het tegenwoordig hoort dat een patient op verlof kan en zich daarna vergrijpt aan iemand. Vreselijk. En dan kan je wel zeggen, dat zal hier niet zo snel gebeuren. Daar moeten we natuurlijk ook vanuit gaan, maar er hoeft maar iemand wat minder oplettend te zijn (en dat is gewoon menselijk) en het gaat mis.
Maar aan de andere kant is het ook wat Gast666 zegt, je buurman kan bij wijze van nog veel gevaarlijker zijn dan de patienten die straks hierheen komen.
Laatst bewerkt door Jahoe (05-08-2008 10:03)
Nog meer informatie van GGZ-NHN:
Welke patiënten komen er?
De populatie patiënten die in het kader van de uitbreiding opgenomen worden betreft mensen met dezelfde problematiek als die nu opgenomen zijn op de huidige Forensisch Psychiatrische Afdeling (FPA) (op het terrein in Heiloo) van GGZ Noord Holland Noord. Het betreft dus patiënten die een psychiatrische stoornis hebben en een delict begaan hebben. Voor die psychiatrische stoornis worden ze bij ons behandeld. Forensisch psychiatrische patiënten met een hoge beveiligingsbehoefte worden in een andere instelling geplaatst en komen niet in HeilooWanneer komen deze patiënten?
Deze patiënten zullen in de loop van de komende 18 maanden opgenomen worden in deels bestaande gebouwen en deels de nieuwbouw, die medio 2009 wordt opgeleverd.Welke risico's bestaan er?
Als er al risico's bestaan met betrekking tot uitbreiding van een psychiatrische voorziening dan zijn die niet anders dan risico's die er nu zijn. Bij iedereen wordt regelmatig een risicotaxatie afgenomen op basis waarvan het vrijhedenbeleid vastgesteld wordt. Over het algemeen vinden in de maatschappij veel meer incidenten plaats dan op of naast het terrein van een (forensisch) psychiatrische voorziening.Welke maatregelen worden genomen?
Justitie schrijft voor aan welke beveiligingseisen de gebouwen waar forensisch psychiatrische patiënten behandeld worden moeten voldoen. Dit geldt ook voor de huidige en toekomstige gebouwen. In de behandeling wordt een verantwoord vrijhedenbeleid gehanteerd.Zou ik daar ook kunnen werken?
GGZ Noord Holland Noord is een aantrekkelijke werkgever en heeft regelmatig vacatures die op de website vermeld staan. Bij de uitbreiding van de forensische plaatsen worden er verschillende vacatures gesteld in de loop van 2008 en 2009. Afhankelijk van opleiding en ervaring kunt u daar op solliciteren.
Verplaatst uit draadje over helicopter:
Gelukkig is er voor gekozen om de TBS-kliniek op een veilige plek te plaatsen. Niet in de buurt van een kinderrijke wijk of scholen en zo. Best goed natuurlijk dat iedereen in de buurt weet dat er gestoorde criminelen in hun buurt zijn opgesloten. Hadden ze in Enschede niet zoiets met een vuurwerkfabriek?
Log eerst in inloggen or registreren om te reageren