Windturbine in Boekelermeer
De eerste van vier windturbines in de Boekelermeer wordt momenteel gebouwd iets ten noorden van bedrijventerrein De Boekel en wordt rond 1 april in gebruik genomen. De komst past in het streven om van de Boekelermeer een zo duurzaam en groen mogelijk industriepark te maken.
De windturbine wekt jaarlijks 4½ miljoen kilowattuur op. Dat is voldoende om 1.385 huishouders van elektrische energie te voorzien, vertelt Ronald Wiecherink, projectmanager bij WCI, een samenwerking tussen Ballast Nedam en Wind Energie Nederland. Bij vier turbines gaat het om 5.540 huishoudens. De jaarlijkse besparing aan uitstoot van CO2 bedraagt per windturbine 2.565 ton.
De vier windturbines van het Duitse fabrikaat Enercon hebben elk een mast van 85 meter en drie rotorbladen van 35 meter. De rotordiameter bedraagt daardoor 70 meter. Het bijzondere aan deze windturbines is dat ze geen tandwielkasten hebben. Twee komen ten zuiden van de vuilstort te staan. De komende tijd wordt de afvalberg kleiner gemaakt. Daardoor komt er ten noorden op de huidige stortplaats óók ruimte voor twee windturbines die in opdracht van Sortiva worden gebouwd.
2010-03-19 - Gemeente Alkmaar