Nieuws

Opfriscursus voor oudere automobilisten

HEILOO - De provincie Noord-Holland subsidieert verschillende projecten voor verkeerseducatie. De gemeente Heiloo krijgt geld voor een opfriscursus voor oudere automobilisten, bedoeld om senioren beter inzicht te geven in het verkeer.

De provincie heeft in totaal € 1.091.813,- beschikbaar voor verkeerseducatieprojecten. Het grootste deel is aangevraagd door gemeenten en organisaties om te zorgen dat de Noord-Hollandse jeugd zich veiliger en bewuster gedraagt in het verkeer. Ongeveer € 62.500,- wordt besteed aan verkeerscursussen voor ouderen en minder-validen.

Drukker op de weg
Senioren zijn kwetsbaar, doordat zij vaak lang geleden het rijbewijs gehaald. Intussen zijn verkeersregels en -situaties veranderd en is er een ander beeld over snelheidsregimes. Ook is het vooral heel veel drukker geworden op de weg. Waarnemen, interpreteren en snel reageren zijn noodzakelijk om veilig aan het verkeer te kunnen deelnemen.

Landelijk initiatief
BROEM is een opfriscursus voor ouderen op het gebied van autorijden. Naast een aantal medische tests worden ouderen geďnformeerd over nieuwe wet- en regelgeving. Het is een landelijk initiatief van ANWB, Bovag-rijscholen en Veilig Verkeer Nederland.

Deelnemers krijgen een theorie- en een praktijkexamen, zonder dat dit consequenties heeft voor het rijbewijs. Zij krijgen advies over hun verkeerskennis en rijgedrag. Daarnaast worden gezichts- en gehoorvermogen getest en geeft een bewegingsdeskundige tips om langer mobiel te blijven.

Donderdag 21 juli 2011 − bron: Provincie Noord-Holland

2012-05-22 Laatste fase onderhoud Plan Oost
2012-05-18 Stationscentrum autoluw voor Sinterklaas
2012-05-15 Provincie moet meebetalen aan spoortunnels
2012-05-15 Mishandeling in het verkeer
2012-05-15 De Beun belooft smakelijk theaterseizoen
2012-05-14 Vragen over planning afslag A9
2012-05-11 Spoorlaan krijgt flinke opknapbeurt
2012-05-05 Dodenherdenking druk bezocht
2012-05-04 Fietser gewond bij aanrijding

Meer nieuws met ouderen verkeer


Meer video's met ouderen verkeer

 

Reacties