Nieuws
Energiebus langs basisscholen
ARCHIEF: Woensdag 31 maart 2010 De komende maanden werken leerlingen uit groep 7 en 8 van zes basisscholen in Heiloo met de Energiebus, een mobiel klaslokaal over duurzame energie. Op dinsdag 6 april geven wethouder Jacob Ouderkerken (onderwijs) en Rob Opdam (milieu) het startsein voor het project.
De Energiebus is een bestelbus vol met duurzame energie, waar kinderen proefjes doen met onder andere energie-opwekkers, een windturbine en een zonneboiler. De bus van de Stichting Collusie toert door Noord-Holland langs allerlei scholen. Leerlingen van de hoogste groepen kunnen er dan tien dagen gebruik van maken en les krijgen over duurzame energie.
De Elckerlyc is de eerste school in Heiloo die met duurzame energie aan de slag gaat. Op dinsdag 6 april om 14.00 uur komen de wethouders naar Elckerlyc om samen met de leerlingen proefjes te doen en de Energiebus te bekijken.
Nadat de bus op de Elckerlyc is geweest, toert hij in april en mei nog langs de Benedictusschool, De Zuidwester, Meander, Willibrord en De Duif.
De leerlingen van de scholen kunnen naast de proefjes ook een Energiequiz doen van de Rabobank Noord-Kennemerland, die dit project in Heiloo mede mogelijk maakt. Meer informatie over de energiebus is te vinden op www.energiebus.nl
2025-06-25 Weggeefactie e-gids over minder autorijden
2025-05-19 Start energiehub Alkmaar: slim stroomnet met een megabatterij
2024-11-01 Patiënten met longcovid vestigen hoop op nieuwe expertisecentra
2024-01-23 Open huis nieuwe locatie gemeentehuis en bibliotheek
2023-12-07 Ook Heemskerk keert energietoeslag dit jaar niet uit
2023-11-01 Zaffier start met uitkeren energietoeslag.
2023-10-04 Online Gluren bij Duurzame Buren
2023-09-12 Tweede participatieronde energie opwekken langs snelweg
2023-03-14 Elektrische deelauto’s groeien als kool.
Meer nieuws met energie










