Nieuws

Dodenherdenking in Heiloo

Vandaag houdt Heiloo de jaarlijkse Dodenherdenking. Iedereen mag meelopen met de Stille Tocht vanaf de hoek Bergeonstraat/Holleweg naar het monument De Man van Vught. Daar wordt twee minuten stilte in acht genomen.

Vanaf 18.00 hangen de vlaggen van alle openbare gebouwen halfstok. De vlag blijft tot zonsondergang halfstok. Het halfstok houden van de vlag doet recht aan het ingetogen karakter van de avond van de vierde mei, waarbij respect en herinnering voorop staan. Ook particulieren worden verzocht deze gedragslijn te volgen.

Voorafgaand aan de Stille Tocht is er een oecumenische viering in de Ter Coulsterkerk, die begint om 19.00 uur. Deze viering gaat uit van alle kerken van Heiloo. De viering is afgelopen om 19.30 uur, zodat bezoekers die willen deelnemen aan de Stille Tocht, naar de hoek Bergeonstraat/Holleweg kunnen gaan. De dodenherdenking wordt afgesloten met een bijeenkomst in de Witte Kerk.

Om 19.40 uur vertrekt de Stille Tocht vanaf de Bergeonstraat/hoek Holleweg naar het monument ‘De Man van Vught’. Iedereen kan aan deze Stille Tocht deelnemen. De aanwezigen in de Ter Coulsterkerk hebben gelegenheid om aan te sluiten.

Om 19.50 uur is de aankomst van de Stille Tocht bij het monument. Harmonie Caecilia speelt toepasselijke muziek. Even voor 20.00 uur leggen de burgemeester en wethouders een krans bij het monument. Na het spelen van ‘The last post’ door een solist van Fanfare Showband Heiloo wordt om 20.00 uur twee minuten stilte in acht genomen. Na de twee minuten stilte worden de coupletten één en zes van het Wilhelmus gezongen, begeleid door Harmonie Caecilia.

Na het zingen van het Wilhelmus kunnen de aanwezigen bloemen leggen bij het monument. Eerst leggen scouts bloemen, vervolgens zijn particulieren in de gelegenheid bloemen bij het monument neer te leggen en tot slot leggen de overige scouts bloemen. Wij verzoeken u vriendelijk de plastic verpakking van de bloemen te verwijderen.

Na het leggen van de bloemen wordt de plechtigheid bij het monument afgesloten met een korte toespraak door de burgemeester. Zoals gebruikelijk vindt hierna een korte herdenkingsbijeenkomst plaats in de Witte Kerk. De bijeenkomst begint om ongeveer 20.30 uur.

Dit keer verzorgen de solisten Gerard Boeters (piano), Coert van der Bert (bas) en Frits Sandkuijl (luit) een concert. Op het programma staan de Vier Ernste Gesänge opus 121 van Johannes Brahms en Flow my Tears van John Dowland. Het programma duurt ongeveer 30 minuten. De toegang is gratis, na afloop is er geen applaus.

Dinsdag 4 mei 2010 − bron: Gemeente Heiloo

2012-05-05 Dodenherdenking druk bezocht
2012-05-02 Dodenherdenking op 4 mei
2012-05-02 Leerlingen maken krant over oorlog
2011-05-03 Oorlogsveteraan Spike bij Dodenherdenking
2011-04-27 Dodenherdenking op 4 mei
2011-02-06 Zuster Humilia herdacht
2010-05-07 Speech Dodenherdenking online
2010-05-04 Dodenherdenking in Heiloo
2009-09-26 Behoud van authentieke uitstraling boomrijk dorp

Meer nieuws met herdenking


 

Reacties