Nieuws

Brasserie golfclub scoort 8,5

HEILOO - Culinair redacteur Jurriaan Geldermans bezoekt wekelijks een restaurant in de regio en geeft zijn ongezouten oordeel over prijs en kwaliteit. Brasserie In 't Groen krijgt vandaag een 8,5

Golfen is een denksport. In die zin dat je even moet nadenken voordat je de bal een oplawaai geeft. Bij golf-brasserie In ’t Groen denken ze ook over kóken na. "Een brasserie met een plusje", noemt eigenaar, gastheer én keukenprins Hans Kok (!) zijn tegen Golf & Country Club Heiloo aan leunende uitspanning tussen neus en lippen door.

Sterretje
Daarmee is eerder te weinig gezegd dan te veel: In ’t Groen, gelegen in het glooiend landschap met z’n bunkers (zandgaten) en holes (gaten in het gras), z’n roughs (gras met alleen maar gaten) en z’n waterpartijen (voor wie er geen gat meer in ziet), is eerder een brasserie met een sterretje.

Michelin
Geen wonder ook: met mede-eigenaar en chef-kok Hubert Tervoort (Ciel Bleu, Merlet, De Vrienden van Jacob – allemaal door Michelin bekroonde zaken) móet de keuken wel top zijn.

Zaterdag 30 april 2011 − bron: Noordhollands Dagblad

2012-05-09 Golfclub trots op kampioenen
2012-04-27 Rabobank en golfclub verlengen samenwerking
2012-04-23 Golf voor dolfijntherapie met Dolfinn
2011-09-06 Pink Ribbon dag op golfclub
2011-08-19 Breedband internet in Heiloo
2011-07-10 Benefietgolf voor Dolfinn
2011-05-30 Tiende Parkgolf brengt 15.000 euro op
2011-04-30 Brasserie golfclub scoort 8,5
2010-08-19 Heilooër naar finale golf

Meer nieuws met intgroen golfclub


Meer video's met intgroen golfclub

 

Reacties