Nieuws

Ministerie weert televisieploeg HVN

ARCHIEF: Vrijdag 31 mei 2013 HEILOO - Tijdens de informatiebijeenkomst voor omwonenden over de C2000 zendmast is een televisieploeg van Hart van Nederland geweerd.

Het Ministerie van Veiligheid en Justitie kwam afgelopen woensdag langs om uitleg te geven over de gewraakte zendmast. In Cultureel Centrum De Strandwal werd een informatiebijeenkomst gehouden.

Een televisieploeg van SBS6 Hart van Nederland was aanwezig om verslag te doen van de avond, maar die mocht van het ministerie niet naar binnen. Ook wilde men niet reageren op vragen van de verslaggever.

Geen bewijs
Volgens de overheidsinstantie is er niets te vrezen van de zendmast, er zou geen bewijs zijn dat straling gevolgen heeft voor de gezondheid. Maar omwonenden zien dat anders en maken zich zeer ernstige zorgen. Zij trekken de vergelijking met asbest, daarvoor waren lange tijd ook geen bewijzen voor de schadelijkheid.

Verzet
Omwonenden willen geen zendmast bij de Ypesteinerlaan en wijzen op alternatieve locaties, zoals in de Boekelermeer. Gemeenteraadslid Elly Meriwani suggereert op Twitter dat de gemeente weinig kan doen, maar de golfclub wel de zendmast kan weigeren bij een hole. Mocht de overheid de plannen niet aanpassen dan zijn bewoners bereid om ver te gaan om plaatsing te voorkomen.

Vrijdag 31 mei 2013 − bron: Hart van Nederland

2021-09-24 Vervangen zendmast in Heiloo is niet nodig, zegt de gemeente.
2021-06-18 Protest tegen nieuwe zendmast in Oosterzij
2014-10-01 Castricum boos op Heiloo over zendmast
2014-09-26 Raad Heiloo: C2000-zendmast naar Lagelaan
2014-07-02 Zendmast toch naast woonwijk?
2014-07-01 Definitief besluit over C2000
2014-04-16 C2000 antenne deze zomer mogelijk
2014-03-06 Goed debat zonder verrassingen
2014-03-04 Raad: grond C2000 niet verkopen

Meer nieuws met zendmast


Bron: Bram Bruin
bron: Bram Bruin
Bron: Heiloo-Online
bron: Heiloo-Online
Bron: Pieter de Graag
bron: Pieter de Graag
Bron: Heiloo-Online
bron: Heiloo-Online