Bekendmakingen Gemeente Heiloo

Eerder op vakantie? (week 27, 2011)

Dat is ongeoorloofd verzuim volgens de Leerplichtwet
Ouders mogen hun kinderen niet thuishouden buiten de officile schoolvakanties. Wanneer de directeur of de ouders zich niet houden aan de leerplichtwet is dit strafbaar. Als ouders zonder toestemming toch met hun kinderen op vakantie gaan, is de schooldirecteur verplicht om dit door te geven aan de leerplichtambtenaar van de gemeente Heiloo. De melding leidt tot een waarschuwing en eventueel tot een proces-verbaal

Uitzondering
Er is n uitzondering aangegeven in de leerplichtwet. Als het door de specifieke aard van beroep van (n van) de ouders niet mogelijk is om in n van de schoolvakanties een gezinsvakantie van twee weken te hebben, dan kan n keer per schooljaar extra vakantieverlof tot maximaal tien dagen worden aangevraagd bij de directeur van de school. Hierbij gelden de voorwaarden dat vakantieverlof voor meer dan tien dagen niet wordt toegestaan, dat de extra verlofdagen niet mogen vallen in de eerste twee weken van het schooljaar en dat in verband met een eventuele bezwaarprocedure de aanvraag tenminste acht weken van tevoren bij de directeur moet worden ingediend.

Meer informatie
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. Krol, leerplichtambtenaar in Heiloo, telefoonnummer 072 535 66 83.

Datum: 2011-07-05 - Bron: Gemeente Heiloo - Meer bekendmakingen...