Nieuws
Pelgrimage naar Lourdes in trek
ARCHIEF: Maandag 13 oktober 2008 Het Zuid-Franse Lourdes, pelgrimsoord sinds 150 jaar, beleeft in dit jubileumjaar een bijzonder drukke periode. Het aantal Nederlanders dat een reis boekte bij de Vereniging Nationale Bedevaarten (VNB) ligt dit jaar rond de tienduizend. Alleen vijftig jaar terug, bij de eeuwvieringen van de Mariaverschijningen, was er meer animo.
Afgelopen weekeinde vertrokken zo'n 2500 Nederlandse gelovigen per bus, trein of vliegtuig naar Lourdes. Naar eigen zeggen is hij katholiek, maar niet belijdend. Cees Hink uit Heiloo gaat voor het eerst naar Lourdes, onder andere 'om te kijken of ik volgend jaar als vrijwilliger mee ga'. Hink: "Ik wil de plek ondervinden en ontdekken, omdat het me toch een bijzonder oord lijkt."
In eerste instantie was er een andere reden om te gaan: "De tante van mijn vrouw is een 93-jarige non uit Maastricht. Zij vroeg of wij haar wilden begeleiden. Later dit jaar ging haar gezondheid echter achteruit en daardoor kan ze nu niet meer naar Lourdes." Als gevolg daarvan gaat Hink met zijn vrouw naar Lourdes. "Wel is er al andere familie van ons in Lourdes, een broer en zus en een zwager van mijn vrouw. Zij zijn lid van een kerkkoor. We zitten in hetzelfde hotel." Hink wil de vijf dagen ook gebruiken om te ondekken hoe de pelgims zichzelf verrijken. "En we gaan het intensief beleven."
2025-06-12 Ecologisch maaien waar het kan
2025-06-11 Volg de 17e Wandel4daagse Alkmaar
2025-05-16 Maandag 19 en dinsdag 20 mei commissievergadering
2025-05-16 10 nieuwe 'Bee&Bee’s' in de spotlight
2025-05-07 Slachtoffer van aanrijding met trein is vrouw uit Heiloo (60)
2025-05-06 Vrouw omgekomen na aanrijding door trein
2025-05-06 Voetgangster overleden na aanrijding met trein
2025-05-01 Drukte bij het buitenzwembad door warm weer
2025-04-23 Programma Herdenking 4 mei 2025
Meer nieuws met bedevaart familie jubileum kerk koor trein vliegtuig vrijwillig zon