Nieuws

Winterse warme Lourdes bedevaart

ARCHIEF: Dinsdag 20 januari 2009 Woensdagavond 11 februari bent u van harte welkom om mee te doen met de bisdomsbedevaart naar het heiligdom van Maria in Heiloo om Maria van Lourdes te eren.

De bedevaart begint om 18.30 uur met het bidden van de Rozenkrans gevolgd door de viering van de Eucharistie om 19 uur in de Bedevaartskerk. De bisschop van Haarlem-Amsterdam, Mgr.J.M. Punt is de hoofd celbrant. In de viering wordt gezongen door de zusters FFM van Amsterdam. Aansluitend is er een lichtprocessie door het bedevaartspark naar het beeld van Maria van Lourdes.
Na afloop opent de bisschop de tentoonstelling: een pelgrim naar Lourdes - genade in beelden gevat.De fotograaf Steef Pardoen heeft een indrukwekkend en ontroerend verslag samengesteld van mensen in Lourdes in opdracht van het bisdom Haarlem-Amsterdam. De tentoonstelling is iedere dag te bezichtigen van 12 februari tot 1 april in de bedevaartskapel: geopend van 10 uur tot 17.00 uur.
Het pelgrimsoord wordt grondig gerenoveerd. Daarom zijn rond de Mariabron of Runxputte vuurkorven ontstoken om licht en warmte te geven aan de pelgrims die elkaar kunnen ontmoeten in de kruisgang onder het genot van een kop warme chocolade.

Dinsdag 20 januari 2009 − bron: Kapel Evenementen

2026-06-16 Gemeente start weer met ecologisch maaien
2026-06-12 Derde dag van 4 van Alkmaar draait om bier en bezinning
2026-06-01 Vraag op tijd een lintje aan
2026-05-28 Deel Westerweg krijgt nieuwe inrichting
2026-05-12 Gezamenlijke afscheidsreceptie wethouders
2026-05-07 Drie jaar cel voor Ali B in verkrachtingszaak
2026-05-07 Honderd legervoertuigen door Alkmaar brengen 1945 weer tot leven
2026-05-07 Historische rit van 100 legervoertuigen viert Alkmaarse vrijheid
2026-04-24 Hoe kom je aan een lintje?

Meer nieuws met aris bedevaart foto kapel kerk runxputte ska vuur winter zon


Bron: Blik op de wolken
bron: Blik op de wolken
Bron: Heiloo Centraal
bron: Heiloo Centraal
Bron: Edward Neering
bron: Edward Neering
Bron: Edward Neering
bron: Edward Neering