Nieuws

Verkeersdrukte na ongeval

ARCHIEF: Dinsdag 15 juni 2010 HEILOO - Vanwege een ongeval op de snelweg A9 bij Akersloot was het vanmorgen extra druk op de doorgaande wegen in Heiloo. Vooral op de Kennemerstraatweg ontstonden in beide richtingen files.

De aanrijding ontstond toen een 44-jarige bestuurder van een bestelbusje uit Heerhugowaard te laat merkte dat een 52-jarige automobilist uit Joure die voor hem reed over de A9 in de richting van Amsterdam moest remmen voor het overig verkeer. De man uit Heerhugowaard reed met de voorzijde van zijn busje tegen de achterzijde van de personenauto die hierdoor via de linker vangrail midden op de weg belandde. Het busje werd gelanceerd en kwam via de berm in een vrijwel droge sloot terecht. Beide bestuurders zijn per ambulance naar het ziekenhuis gebracht waar ze zijn opgenomen. Ze hadden pijn in hun nek en rug.

Het ongeval gebeurde omstreeks 7.20 uur vanuit Alkmaar in de richting van Amstelveen. De weg is tijdelijk volledig afgesloten geweest vanaf het knooppunt Kooimeerplein tot aan de plaats van het ongeval (net voor Akersloot).

Vanaf de N512 naar Egmond kwam 6 kilometer file te staan. Dit verkeer is later mondjesmaat langs de plaats van het ongeval geleid. Er stond ook een kijkersfile van 7 kilometer vanaf Heemskerk tot aan Heerhugowaard. Het verkeer kon eventueel omrijden via de Kennemerstraatweg (N203), de N242, de N243 of de N244 en de N246. De N242 was vanuit noordelijke richting ook aan het vollopen met verkeer dat omreed. De vertragingstijd liep op tot ongeveer 10 minuten.

Om 9.20 uur was alleen nog de rechterrijstrook afgesloten tussen Heerhugowaard en Akersloot. Om 10.00 uur was de A9 weer helemaal vrij voor het verkeer en waren ook de files opgelost.

Dinsdag 15 juni 2010 − bron: Verkeersinformatiedienst

2024-12-02 Snelweg A9 afgesloten na eenzijdig ongeval bij Heiloo
2024-11-16 Ravage nadat auto door trein wordt aangereden, geen gewonden
2024-11-04 Bouw Vennewatersweg Heiloo stilgelegd om ontbrekende vergunning
2024-09-26 Hoogeweg tijdelijk gedeeltelijk afgesloten voor autoverkeer
2024-09-14 Man (35) omgekomen bij verkeersongeluk op de A9
2024-09-14 Man overleden bij verkeersongeval A9
2024-09-14 Dodelijke aanrijding op A9 bij Heiloo
2024-08-30 Verkeer rondom Alkmaar komt weer op gang, vertraging neemt af
2024-07-18 College stelt definitief ontwerp herinrichting Noordwest vast

Meer nieuws met verkeer snelweg a9


Bron: Cultuurkoepel Heiloo
bron: Cultuurkoepel Heiloo
Bron: Edward Neering
bron: Edward Neering
Bron: Edward Neering
bron: Edward Neering
Bron: Anne Klijnstra
bron: Anne Klijnstra