Nieuws
Duurzaam scoren met afval
ARCHIEF: Maandag 9 januari 2012 HEILOO - De markt van inzameling en verwerking van afval en grondstoffen is sterk in beweging. Duurzaamheid en het reduceren van CO2-uitstoot, het is tegenwoordig niet meer dan logisch.
Afvalverwerkingsbedrijf GP Groot heeft voor het lange afstand transport sinds kort de beschikking over een 25 meter lange vrachtwagen met twee aanhangers (LZV) en een totaalgewicht van maximaal 60 ton. Door te rijden met deze combinatie wordt met 10% hoger brandstofverbruik 50% meer volume vervoerd.
Bij de Halve marathon Egmond hielp men met gescheiden afvalinzameling. Bij start en finish waren opvallende containers neergezet voor de inzameling van kleding, papier en plastic. Hierdoor kon men het ingezamelde afval op de boulevard snel en netjes in de juiste container deponeren.
Ook bedrijven kunnen een milieustraat aanleggen. "Wij scheiden ons afval nu in acht stromen, waaronder de zes gebruikelijke: hout, metaal, papier, huishoudelijk afval, glas en KCA," meldt een klant. "Daarnaast hebben wij nu aparte bakken voor plastic en voor zogenaamde big-bags, grote kunststof zakken voor transport van los materiaal."
Het levert het bedrijf per jaar een CO2-winst op van circa 7,1 ton. Ook heeft men 29 nieuwsbrieven, mailings en 9 abonnementen opgezegd. Per jaar bespaart men naar schatting 50 kg papier, 500 plasticzakjes, rommel in de kantine en 1.134 aan abonnementsgelden.
2023-01-16 Zestien van afval gebouwde tiny houses staan te verstoffen in Hoorn.
2022-11-14 Isolatieactie en webinar
2022-08-24 Duurzame showroom 27 augustus bij AH Ypestein
2022-08-04 Digitaal evenement Gluren bij de Duurzame Buren
2022-07-29 Download nieuwe afval-app Mijn Afvalzaken
2022-06-30 Download nu de nieuwe afval-app Mijn Afvalzaken
2022-06-23 Uiterste datum zonnepanelenactie 30 juni
2022-05-17 Showroom Duurzaam Bouwloket op de markt
2022-03-07 Week van de Afvalhelden: doe mee met de kleurplatenactie
Meer nieuws met gpgroot duurzaam afval inzameling