Nieuws
Geldboete voor e-mail hacker
ARCHIEF: Dinsdag 26 juni 2012 HAARLEM - Berichten versturen vanaf de e-mail van een ander is een 39-jarige Heilooër op een boete van bijna duizend euro komen te staan, meldt het Haarlems Dagblad.
De Heilooër en een IJmuidenaar hadden een gezamenlijke onderneming, maar kregen ruzie. Ze besloten eind vorig jaar uit elkaar te gaan. Op 17 januari dit jaar merkte de IJmuidenaar dat er vanaf zijn hotmail-account e-mails waren bekeken en verstuurd. Hij stapte naar de politie om aangifte te doen.
Onderzoek
De Heilooër werd door de politie uitgenodigd voor een verhoor maar ontkende in de e-mail van zijn ex-zakenpartner te hebben gekeken. De politie vroeg daarop bij hotmail gegevens van het account op. Daaruit bleek dat op de bewuste datum berichten waren bekeken en verstuurd vanaf het privé IP-adres van de Heilooër.
Strafbaar
Zonder toestemming e-mail sturen vanaf het adres van een ander is computervredebreuk en verboden. De officier van justitie wist gisteren de rechtbank van Haarlem te overtuigen dat het strafbare feit wettelijk en overtuigend is bewezen. De Heilooër kreeg een geldboete van 900 euro of achttien dagen cel.
2019-07-21 Adviesraad Sociaal Domein Heiloo zoekt nieuwe leden
2019-06-30 Op vakantie? Gebruik de KopieID app
2019-04-12 Tbs'er in kliniek Heiloo opgepakt voor wapenhandel
2019-02-12 Inzetten op online marketing?
2018-06-04 Vermiste Fiona zat al maandenlang in Frans klooster
2018-05-14 Film over bijzondere reis Plastic Soup Surfer
2016-12-19 NH Peilt: Hondenbelasting. Overal invoeren of overal afschaffen?
2016-04-21 Onderweg: Geen laptopfiguur
2016-03-04 Mysterieuze 'liefdesketting' gevonden op station Heiloo
Meer nieuws met mail hack