Nieuws
Verkeersremmers worden verwijderd
ARCHIEF: Donderdag 30 mei 2013 HEILOO - De gemeente heeft besloten de banden te verwijderen die vorige week aangebracht zijn op De Dors, de Ringweg en de Ewisweg.
De banden waren bedoeld om de snelheid op deze wegen af te remmen. Veel inwoners lieten weten dat zij snelheidsremmende maatregelen op deze weg wel waarderen. Maar dat de banden zoals die er nu liggen, niet duidelijk zijn.
"De gemeente ziet in dat de gekozen oplossing de verkeersveiligheid niet verbetert, en verwijdert de banden morgenochtend 31 mei. Daarna wordt volstaan met elektronische borden die weggebruikers wijzen op hun snelheid", meldt de gemeente.
Veilig voor iedereen
Wethouder Jacob Ouderkerken: “Het is belangrijk dat alle weggebruikers veilig van deze weg gebruik kunnen maken. We hadden de verwachting dat dat met de gekozen vorm (banden met reflectoren) zou kunnen. We betreuren het ten zeerste dat het anders uitgepakt heeft. Uiteraard gaan we onderzoeken hoe het zo heeft kunnen gebeuren. Maar voor nu is het belangrijk dat de banden verwijderd worden. We kijken of we ervoor kunnen zorgen dat met andere maatregelen weggebruikers zich bewust worden van hun eigen snelheid.”
Verkeersplan
De wegen in Heiloo-West zijn, zoals afgesproken in het Verkeersplan, aangepakt om de veiligheid voor de weggebruikers te verbeteren. Zo is bijvoorbeeld de voorrangsituatie op de De Dors, Ringweg en Ewisweg nu overal eenduidig. De volgende stap in het verbeteren van de verkeersveiligheid was het aanbrengen van banden met reflectoren op de weg die de snelheid van automobilisten moet remmen.
Snelheidsremmende maatregelen De Dors, Ringweg en Ewisweg niet naar verwachting.
2024-11-26 Concept fietsbeleidsplan ter inzage
2024-11-16 Ravage nadat auto door trein wordt aangereden, geen gewonden
2024-11-04 Bouw Vennewatersweg Heiloo stilgelegd om ontbrekende vergunning
2024-09-26 Hoogeweg tijdelijk gedeeltelijk afgesloten voor autoverkeer
2024-09-14 Man (35) omgekomen bij verkeersongeluk op de A9
2024-09-14 Man overleden bij verkeersongeval A9
2024-08-30 Verkeer rondom Alkmaar komt weer op gang, vertraging neemt af
2024-07-18 College stelt definitief ontwerp herinrichting Noordwest vast
2024-07-09 Camerabewaking bij fietsenstalling station
Meer nieuws met verkeer veiligheid