Nieuws
Jonge hertjes in Het Beestenboetje
ARCHIEF: Maandag 24 juni 2013 HEILOO - De trouwe bezoekers hadden het al eerder gezien, maar er zijn vijf hertjes geboren in Het Beestenboetje.
Vijf jonge hertjes lopen momenteel rond in de dierentuin in het Gemeentebos. Dat is best bijzonder, vijf hindes (vrouwtjesherten) hebben een nakomeling gekregen die allemaal de eerste spannende dagen hebben overleefd.
Omdat de ezels niet zo dol zijn op jonge herten, hebben de afgelopen dagen hekken gestaan in de hertenkamp. Deze hekken zijn vandaag verwijderd zodat de dieren lekker met elkaar kunnen spelen. Ook ezeltje Kim is blij met zijn nieuwe vriendjes.
Vertrek na de zomer
De hertjes blijven niet in Heiloo. Ze blijven alleen de eerste honderd dagen bij hun moeder. Daarna verhuizen ze naar andere dierentuinen. Omdat de ruimte te klein is maar ook om inteelt te voorkomen. De hele zomer zijn de schattige bambi's te bekijken, rond oktober zijn ze weer weg.
2020-02-19 Zorgen om tamme vossen: "Je hoeft de natuur niet te helpen, die redt zichzelf wel"
2019-04-01 Kangoeroe in het Beestenboetje
2018-05-15 Vijf herten dood doordat bezoekers bijvoeren: ''Dit is gewoon dierenmishandeling''
2018-05-14 Acht herten dood in Heiloo door 'overmatig voeren'
2016-06-16 Heiloose spot bevalling op weg naar de markt: 'Ik hoorde 'plof' en daar was 'ie'
2016-02-09 Hertjes overleden in Beestenboetje Heiloo
2016-02-05 'Hertjes kinderboerderij Heiloo dood na eten bloembollen'
2015-12-19 Jarige Sonja krijgt stortvloed aan verjaardagswensen na supermarktbriefje
2015-05-13 Ondertekening beheerovereenkomst Beestenboetje
Meer nieuws met herten beestenboetje