Nieuws

Wethouder plant bomen

ARCHIEF: Zondag 14 maart 2010 Aanstaande woensdag 17 maart is het boomfeestdag. Op die dag stampt wethouder Hero Veger samen met de kinderen van groep 6 van RK Basisschool Willibrord de grond aan voor de achttien nieuwe bomen die de klas plant op de Vossenakker.

Sinds 1957 wordt in Nederland jaarlijks een Nationale Boomfeestdag gevierd. Ruim 100.000 kinderen van basisscholen planten op deze dag een boom langs straten en pleinen, in parken en bossen, verspreid over het hele land. De Boomfeestdag wordt georganiseerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met meer dan 400 gemeenten. In de Stichting zijn 15 landelijke organisaties vertegenwoordigd op het gebied van bos, natuur, landschap en (natuur)educatie.

Stichting Nationale Boomfeestdag heeft als doelstelling kinderen van groep 7 (10/11 jaar) kennis, inzicht en begrip voor bomen en de functie van bomen voor de samenleving bij te brengen. De Stichting streeft ernaar dat zij dit vervolgens overbrengen op hun ouders cq. opvoeders én dat ze zich ook daadwerkelijk gaan inzetten voor behoud en bescherming van bomen en natuur.

De kinderen van de Willibrordschool planten 18 Prunus Yedoensis, Yoshino kers bomen. De plantgaten zijn al gespit, de leerlingen zetten de boompjes er in, vullen het gat met grond en aan stampen het samen met de wethouder aan. Zij zijn aan het werk van 10.15 tot 11.15 uur.

Zondag 14 maart 2010 − bron: Gemeente Heiloo

2024-12-27 Inzameling kerstbomen
2023-11-15 Verwijderen 20 bomen Ypesteinerlaan vanwege veiligheid
2023-07-20 Gulle gevers redden eeuwenoude lindeboom Heiloo van de ondergang
2023-07-06 Opruimen en schademeldingen storm Poly
2023-07-06 Schademeldingen storm Poly
2023-07-05 Zeer veel stormschade in regio Alkmaar, A9 één grote jungle
2023-06-10 Hitte waarschijnlijk oorzaak urenlange storing spoorwegovergangen Heiloo.
2023-06-09 Treinen toeterend door Heiloo door storing spoorwegovergangen
2023-05-21 Spoorbomen straks niet 20 maar 30 minuten per uur dicht.

Meer nieuws met bomen


Bron: Gerard Oostermeijer
bron: Gerard Oostermeijer
Bron: Gerard Oostermeijer
bron: Gerard Oostermeijer
Bron: Gerard Oostermeijer
bron: Gerard Oostermeijer
Bron: Ruud Swaan
bron: Ruud Swaan