Nieuws
ARCHIEF: Woensdag 13 juni 2012 HEILOO - Adriaan van IJperen uit Heiloo is in 2004 begonnen met het schrijven van korte verhalen en gedichten. Recent verscheen alweer zijn derde boek, de novelle Hoogland.
Het schrijven is voor Adriaan van IJperen (1953) begonnen nadat hij op een cursus storytelling for managers was uitgedaagd om één van de verhalen, die hij had verzonnen en vertelde, op te schrijven. Al doende kwam hij er achter dat hij kon schrijven en dat leuk vond.
Poëtisch
Sinds het voorjaar van 2009 is Adriaan lid van het Alkmaars Dichtersgilde. Dit gilde is opgericht door de stadsdichter van Alkmaar Margreet Schouwenaar, eveneens woonachtig in Heiloo, om poëzie onder een groter publiek bekend te maken. Hiertoe worden door het jaar heen verschillende poëzieprojecten in de stad opgezet
Boeken
Eerder vloeiden de dichtbundel Liefde en de verhalenbundel De Spreekbeurt uit de pen van Adriaan. Naast schrijven is lange afstand wandelen één van zijn grootste hobby’s. Hij vindt de inspiratie voor zijn verhalen in het dagelijkse leven, in de mensen die hij tegenkomt of in wat hij meemaakt tijdens zijn wandelingen.
Hoogland
Recent verscheen de novelle Hoogland bij uitgeverij De Brouwerij uit Maassluis. Het boek gaat over een wandeling door de Schotse Hooglanden. De hoofdpersoon is Max die voor de tweede keer in zijn leven de the West Highland Way loopt. Tijdens deze tocht wordt hij geconfronteerd met het verleden, zijn eigen gedachten en fysiek uitdagingen die horen bij het ouder worden.
2023-03-08 De Die, de geschiedenis van een eeuwenoud veenriviertje
2023-01-10 Bijval in Heiloo voor een theeschenkerij in de Boekelermeer.
2022-12-03 Heibel in de bejaardensoos van Heiloo
2022-08-16 Geinig geboortenboekje voor baby’s in BUCH
2021-11-07 Passie voor historie van geslacht Keesman leidt tot zeventien jaar spitwerk.
2021-10-11 College presenteert sluitende begroting 2022
2021-06-16 Oeverzwaluwen en rugstreeppadden op de Boekelermeer
2021-06-10 Afwachten of toch vakantie boeken?
2021-06-06 Zon en windenergie vooral naar Boekelermeer
Meer nieuws met boek