Nieuws
Uitgeest wil fusie onderzoeken
ARCHIEF: Vrijdag 31 januari 2014 HEILOO - Gemeente Uitgeest heeft gekozen voor samenwerking met de BUCH-gemeenten en wil nadenken over een fusie.
Het was nog onzeker of Uitgeest zich zou aansluiten bij Heiloo, Bergen en Castricum. Gisteravond donderdag 30 januari heeft de gemeenteraad van Uitgeest definitief besloten om de samenwerking met onze regio aan te gaan.
De keuze ging tussen noord en zuid. Het noorden met Bergen, Castricum en Heiloo. Het zuiden met de IJmond, oftewel de gemeenten Heemskerk, Beverwijk en Velsen. Met 9 stemmen voor en 6 tegen kregen wij de voorkeur.
Enthousiast
Uitgeest deed al mee in het onderzoek naar de mogelijke samenwerking tussen de vier gemeenten, beter bekend als BUCH. Vorige week werd op een gezamenlijke raadsavond het rapport van de verkenning gepresenteerd. Nu kiest de Uitgeester gemeenteraad ook daadwerkelijk om concrete stappen in de richting van het noorden te zetten.
"We hebben de afgelopen maanden nader kennis gemaakt en er is veel enthousiasme ontstaan over een mogelijke samenwerking. Ik denk dat het een voordeel is dat deze vier gemeenten erg op elkaar lijken, qua karakter en qua omgeving", zegt burgemeester Mans van Castricum, mede namens zijn collega's.
Fusie
De vier gemeenteraden nemen op korte termijn, nog voor de verkiezingen, een besluit over de vervolgstappen. In Uitgeest werd zelfs nog een fase verder gedacht. Daar werd een amendement aangenomen om een bestuurlijke fusie te verkennen. Dat zou betekenen dat de vier opgaan in één fusiegemeente. Misschien wel Groot-Heiloo?
2024-05-13 Verder met BUCH, een fusie of zelfstandig verder?
2024-04-05 Derde editie banenbeurs voor Oekraïners weer een succes
2024-03-08 De slimme glascontainer meldt het zelf als hij vol zit.
2023-11-13 Banenbeurs voor Oekraïense inwoners groot succes
2023-11-09 Fusie BUCH-gemeenten?
2023-10-19 Gemeentesecretaris Ciska de Jong vertrekt na 25 jaar uit Heiloo
2023-09-29 Onvrede over de BUCH leeft ook in Castricum.
2023-09-28 Heiloo weigert nieuw geld voor de BUCH.
2023-09-12 De BUCH kampt met personeelsproblemen.
Meer nieuws met buch duinstreek









