Nieuws

Paulusschool stapelt gedichten

ARCHIEF: Woensdag 22 september 2010 HEILOO - Waar van de bijna 80 inzendingen voor de stapelgedichtenwedstrijd van de Alkmaarsche Courant tot dusver alles uit de hoek van de volwassenen kwam, kreeg men er opeens drie van de Paulusschool uit Heiloo.

Tijdens de Taal10Daagse worden alle creatieve taalliefhebbers uitgenodigd om een stapelgedicht te maken. Dat zijn korte gedichtjes die ontstaan door boeken op elkaar te stapelen. De titels op de ruggen vormen, van boven naar beneden gelezen, een gedicht.

De groepen 4 en 5 van de Paulusschool hadden bezoek gekregen van dichter Theo Olthuis, winnaar van de Rabobank Cultuurprijs 2010. Vervolgens ontstond het idee om met de boeken in de klas stapelgedichten te gaan maken.

En de jeugd blijkt heel goede stapelgedichten te kunnen maken. Hilde en Nadeche maakten dit gedicht: Ik mis je/Dag en nacht/Opa en kleine beer/Jij bent de liefste.

Woensdag 22 september 2010 − bron: Noordhollands Dagblad

2019-04-29 Gedichten dodenherdenking
2019-04-23 Prijsuitreiking gedichtenwedstrijd door de burgemeester
2016-10-04 Rabobank Cultuurprijs Letteren 2016 naar Pieter Boskma
2016-05-05 Speech van Hans Romeyn bij dodenherdenking 2016
2015-06-19 Leerlingen maken kunst bij gedichten
2015-06-03 Heiloose scholieren scoren goed in schrijfwedstrijd
2015-05-16 Gezamenlijke Veteranendag Uitgeest, Heiloo en Castricum
2014-12-19 Het kerstdorp van Lies
2014-06-17 Wedstrijd voor gedichten bij beelden

Meer nieuws met gedicht


Bron: Bibliotheek Heiloo
bron: Bibliotheek Heiloo
Bron: Bibliotheek Heiloo
bron: Bibliotheek Heiloo
Bron: OBS De Springschans
bron: OBS De Springschans
Bron: St. Radboudschool
bron: St. Radboudschool