Nieuws
Optimisme in woningmarkt Heiloo
ARCHIEF: Donderdag 19 augustus 2010 HEILOO - Er gloort weer licht aan het einde van de tunnel voor de woningmarkt in Heiloo. De looptijd van verkochte woningen in het tweede kwartaal is gedaald. In de hele regio worden meer huizen verkocht.
Volgens marktcijfers van het NVM werde in het tweede kwartaal 113 woningen verkocht in de gemeenten Castricum en Heiloo gezamelijk. Dat was ook al zo in het eerste kwartaal maar toen bedroeg de mediane looptijd nog 154 dagen. Deze is nu gedaald naar 139 dagen. In de regio Groot Alkmaar steeg het aantal transacties met 7% ten opzichte van het vorige kwartaal, en 5% ten opzichte van vorig jaar.
De voorraad woningen die te koop staan, is nog hoog. In de regio staan 9% meer huizen te koop dan vorig jaar. Volgens recent onderzoek van RTL-Z staat Heiloo op de 48ste plek van duurste woningen in Nederland. Veel huizen die te koop staan hebben een te hoge vraagprijs.
In deze kopersmarkt moet de verkoper de kansen pakken, vindt Jan Kaandorp van Van Der Borden Makelaars. "Van groot belang is een professionele presentatie van uw woning. Van nog groter belang is een realistische vraagprijs", legt hij uit. "Meer dan ooit vraagt deze markt maatwerk, zowel voor koper als verkoper. Juist hier is inzicht en doortastendheid van de makelaar noodzakelijk."
2021-04-09 In gesprek over inbreilocaties Heiloo
2019-04-26 Gemiddelde huizenprijs in Heiloo €3.125 per m2
2013-10-11 Verkoop van huurwoningen reguleren
2013-04-06 Betaalbare huizen op Open Huizen Dag
2012-07-03 Timpaan bouwt woningen in Zuiderloo
2012-06-01 Gemeente wil marktconforme grondprijs
2012-03-23 Woningbouw in regio faseren en doseren
2011-12-12 Ruim 10 miljoen verlies op grond
2011-04-21 Vragen VVD over toewijzen woningruimte
Meer nieuws met woningmarkt