Nieuws

Fusie regio Groot Alkmaar gaat door

ARCHIEF: Zondag 1 april 2012 HEILOO - Na maanden van overleg is gisteravond tijdens een bijzondere, gezamenlijke vergadering van de acht betrokken gemeenteraden het groene licht gegeven voor de fusie tot de regio Groot Alkmaar.

In de nieuwe regio Groot Alkmaar gaan de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Graft-De Rijp, Heiloo, Heerhugowaard, Langedijk en Schermer samen. De acht gemeenten zetten zich daarmee in voor voldoende werkgelegenheid, goede zorg en voldoende onderwijs om te kunnen voldoen aan de vraag naar goed opgeleide werknemers.

Plezierig
De regio is door haar polders, de kust, de natuur en cultuurhistorie aantrekkelijk voor toeristen. Door samenwerking wil men de regio zijn karakteristieke kenmerken laten behouden en benutten. Samen gaat men er voor dat het plezierig blijft om hier te wonen, te werken en te recreëren.

Hoger niveau
Groot Alkmaar moet de vijfde gemeente van Nederland worden en doorgroeien tot ruim 250.000 inwoners. "Het is de enige mogelijkheid om vol te blijven meedraaien", meent burgemeester Piet Bruinooge van Alkmaar. ,,We moeten met zijn allen naar een hoger niveau. Tenminste als we willen voorkomen dat er aan onze grenzen een bordje komt te staan met: bejaarden- en toeristenkolonie.’’

Akkoord
De beslissing viel gisteravond tijdens een bewogen vergadering van alle gemeenteraden. Details over de fusie en de beweegredenen zijn nog niet bekend gemaakt. De komende week zullen bewoners worden geïnformeerd over de samenwerking en de gevolgen. De kosten van de fusie zullen naar inwonersaantallen over de gemeenten worden verdeeld.

Update: Dit was natuurlijk een 1 april grap. Er is geen sprake van een fusie, de samenwerking gaat wel door!

Zondag 1 april 2012 − bron: Regio Alkmaar

2016-06-01 Nieuwe e-bike fietsroute door Bergen, Alkmaar en Heiloo
2014-07-01 Definitief besluit over C2000
2013-10-06 Regio Alkmaar opent de stembus
2013-02-07 Heiloo op TV in Holland aan Zee
2012-10-29 Fusie in regio Alkmaar dichterbij
2012-09-21 Stekker uit Groot Alkmaar
2012-07-06 Betaald parkeren bij extra bezuiniging
2012-06-28 Holland aan Zee op tv
2012-04-12 Regiodag voor raadsleden en bestuurders

Meer nieuws met regioalkmaar grootalkmaar